Budete dokonale připraveni

Věřte tomu, že odhadní cena budoucí stavby je pro Vás skutečně důležitá. Zvláště vy, kteří si chcete vybudovat svépomocí vodovodní přípojku v zahrádkářské kolonii.

Je moc pěkné, že se pár osadníků zahrádek dalo dohromady, a hodlají si vylepšit pobyt na svých zahrádkách připojením na vodovodní řád města. Vidina luxusního pobytu vás ale nesmí zaslepit.

Kdybyste podcenili rozpočet stavby, mohlo by se Vám leccos nepříjemného stát.

1. Nebudou vám stačit peníze, které jste odhadem připravili.

2. Až se bude chtít někdo připojit, můžete jim předložit tento stavební rozpočet, včetně výdajů za materiál, aby věděli, že musí zaplatit poměrnou část.

Stavět svépomocí je určitě výhodnější, co se týče finančních prostředků, když máte šikovné ruce. Ale s technikou budete muset také počítat. Nebo snad chcete kopat ručně stometrový úsek? Určitě tuto bohulibou činnost přenecháte zcela jistě nějaké technice. Bude to mít rychleji, a vy nepřijdete o poslední zbytky svých sil! Někdo vám musí přivézt materiál, někdo musí jámu zahrabat. A to pořád mluvíme o hlavní cestě! Ještě musíte počítat s odbočkami na vaše zahrádky.

Víte, být připraven znamená půl úspěchu. Na to pamatujte. Se stavebním rozpočtem připraveni budete!

Váš stavební záměr bude přijat i okolními zahrádkami kladně, i když se nyní všichni k vám nepřipojili, aby náklady se stavbou nebyly tak vysoké. Při agitaci jste určitě od starých bardů slyšeli slova typu: „Dvacet let jsem chodil na kýbl, a tak to zůstane. Je to jenom zahrádka!“ Počkejte, až bude Vaše stavba v provozu! To budou mluvit jinak!

Vytvořit si nadstandartní bydlení na zahrádce v kolonii, to je luxus, o kterém se může některým zahrádkářům jen zdát! Ale nyní vás čeká jen hodně práce a trpělivosti. Už abyste si v domečku pustili vodu a spláchli na toaletě, viďte? To je ale velká motivace, abyste stavbu zvládli!