Bydlet v Praze je pro někoho sen, pro někoho je to naprosto nepředstavitelná věc. Někdo se zde narodil, jiný tu studuje šestým rokem medicínu, ale jinak pochází z malé vesnice od Tábora. Každý, kdo v Praze bydlí, k ní může mít jiný vztah. A proto ji taky každý vnímá úplně jinak, bohužel někdy je to velmi zkreslená představa, která je poté naprosto odlišná od reality.
Karlův most v noci

Výhody bydlení v Praze

Pokud jste člověk, který miluje kulturu, je rád, když může zajít do nákupního centra a mít na výběr z nepřeberného množství jídla či oblečení a zároveň Vám nevadí, že se budete mačkat v metru, tramvaji či autobuse, tak by pro Vás Praha mohla být naprosto ideálním místem pro život. Praha nabízí skvělé kulturní vyžití, je zde spousta kaváren a všechny části Prahy jsou skvěle dostupné. Je v tom ale malý háček…
metro ve stanici

Negativa?

Jedním obrovským negativem Prahy jsou nepochybně ceny bytů. Za co zaplatíte v Ústí nad Labem šest tisíc, za to v Praze zaplatíte dvacet tisíc. V případě, pokud jste student, bydlíte většinou v bytech hned po několika lidech. Jinak bydlíte na kolejích. Koleje dnes také zdražily, ceny se pohybují od 4500 Kč a výš. Ceny bytů se zvyšují s blízkostí dané nemovitosti k centru. Nejdražší jsou proto lokality Praha1, Praha 5, Praha 6 a vilové čtvrti na Hanspaulce či v Tróji. Parkování je také důležitým kritériem pro volbu bytu. Pokud jste majitelem auta a denně dojíždíte do práce, určitě uvítáte parkovací místo. To však může být problém, jelikož v Praze je neuvěřitelný boj o každé parkovací místo. Jestli chcete byt s parkovacím místem, připravte se na to, že si připlatíte.
vstupní hala domu
Sečteno podtrženo, bydlení v Praze je krásné, ale nemůže si ho dovolit každý. Zezačátku se budete muset smířit s něčím menším a uskromnit se. Později si ale určitě své vysněné místo najdete! A věřte, že čekání se Vám vyplatí!