Domov to není jen zařízený byt. Domov to je atmosféra. Luxusně zařízený byt může být velmi neosobní a nemusí se v něm vůbec odrážet atmosféra domova a zastaralý byt s omšelým nábytkem a prošoupanými koberci může být vlastně velmi útulný. Tím ovšem nechceme říct, že by neměl být hezky zařízený. To rozhodně ano a každý by měl volit každý kousek vybavení s velkou rozvahou a vědomím toho, že tento kus mu bude sloužit ještě řadu let a proto by to mělo vypadat k světu.
 snídaně na terase

Dva druhy mužů

Muži mají k domácnosti obvykle dvojí přístup. Jsou v podstatě dvě skupiny mužů. Těm, kterým to je úplně jedno a ti, kteří jsou perfekcionisté a chtějí do domácnosti jen to nejlepší. Ti první jsou přesně ti, kteří neodnášejí nádobí do dřezu, nikdy se nenaučí odnášet ponožky do špinavého prádla a vždycky budou zvedat záchodové prkýnko. Na jednu stranu tito muži přivádějí ženy k šílenství, ale na straně druhé dávají ženám skvělý prostor pro to, aby si vše udělala podle svého. Protože jim je to jedno. Naproti tomu muž perfekcionista chce jen to nejlepší. Pořídí do domácnosti to nejdražší zařízení a trvá na dokonalém pořádku. Pokud je žena stejná puntičkářka, tvoří dokonalý pár, ale běda chraň, pokud to žena až tak neřeší.
 broušené sklo

Ženská škála je pestřejší

Samozřejmě i ženy jsou buď trochu nedbalé nebo perfekcionistky,ale škála projevů je mnohem pestřejší. Snad také proto, že domácnost je především doménou ženy a je to především žena, která vytváří atmosféru domova. Mnohé proto tráví mnoho času uklízením. Je třeba si uvědomit, že to, co vytváří domov je ale atmosféra, ne dokonalý pořádek (i když pořádek domů rozhodně patří). Je to určitá laskavost, která by měla být samozřejmostí, určitá rodinná etiketa, jako že všichni jedí společně u jednoho stolu, samozřejmostí jsou slova prosím a děkuji a minimum konfliktních situací.