Pokud se rozhodnete pořídit svým dětem domácího mazlíčka v podobě hlodavce, tak jistě neuděláte chybu. Jedná se o ideální zvířátka, která vám budou dělat příjemné společníky. Mají ideální velikost, nízké životní nároky a rozumnou délku života. Pakliže si mezi hlodavci vyberete ten správný druh, jistě budete se svým zvířátkem maximálně spokojeni.
morčátko v trávě
V každém případě byste vždy měli myslet na to, aby se také s vámi mělo zvířátko dobře. O každého živého tvora je nezbytné svědomitě pečovat, a to byste si měli uvědomit vždy ještě před tím, než si takového společníka domů pořídíte. Každé zvíře nezbytně potřebuje kvalitní zázemí v podobě ubikace, ve které ho budete chovat a jídla, které mu budete podávat. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ucitele-se-boji-podavat-detem-leky-odpovednost-totiz-pada-i-na-jejich-hlavy_201609100600_kkucerova2
Stravu musíte vždy přizpůsobit nárokům vašeho zvířete. A měli byste ji mít k dispozici již v době, kdy si zvířátko přinesete domů. Nezapomeňte si tedy včas a důkladně prostudovat, čím se váš zvolený tvor přirozeně živí. Jistě se vám bude hodit i to, že v případě potřeby budete moci vše důležité konzultovat se zaměstnanci prodejny, kde budete zvíře kupovat.
světlá myška
Většina hlodavců, ať už jde o křečky, morčata, osmáky, pískomily, potkany a jiná zvířata, dává přednost zrninám, senu a vodě. Mnoho z nich nepohrdne ani kouskem čerstvého ovoce, například v podobě jablka. Nicméně vždy byste měli pamatovat na to, že pro život vašeho mazlíčka jsou stejně jako pro ten váš důležité i různé minerály a stopové prvky, které se v jeho běžné stravě nenacházejí anebo se tam nacházejí jen v minimálním množství. Z tohoto důvodu je vhodné jídelníček zvířete doplnit minerálními kameny, které právě výše zmíněné zásadní látky obsahují.
zvířátko se skořápkou
Pamatovat byste měli i na to, že pro hlodavce je typický celoživotní neukončený růst předních zubů – hlodáků. Tato zvířata své zuby nezbytně potřebují pravidelně obrušovat – a právě k tomu vám stejně tak dobře poslouží zmíněný minerální kámen, který zakoupíte ve zverimexu doslova za pár korun.