Pro někoho jde o rutinní každoroční týden dovolené, který stráví s dětmi a prarodiči současně.  Pro jiné to znamená starosti navíc. A je jasné, proč. Zatímco si totiž babička a děda hrají s vnoučaty, čtou pohádky nebo jedou na výlet, rodiče odpočívají. Prarodiče jsou dnes rádi, že si mohou s vnoučaty užít každou volnou chvilku. Ne všichni totiž bydlí pohromadě nebo blízko sebe tak, jako tomu bývalo dříve. I za časových důvodů a pracovní vytíženosti, bývají společné chvíle drahocenné. Vzpomínky, jež se utváří, zůstanou totiž navždy. Proto je vhodné naplánovat i společnou dovolenou. Mnohé ubytovací zařízení dokonce nabízejí zázemí pro každou generaci, pro nejmenší i pro ty nejstarší.

ruce s holí

Apartmány v hotelu, chaty, chalupy nebo jakékoli jiné resorty, dovolují aktivnějším rodičům výlety a odpočinek, zatímco děti, společně s prarodiči, se mohou věnovat aktivitám na plážích, u bazénů, na hřištích nebo v hernách.  Takové chvíle rodinu stmelují a jde o to, si to báječně užít. Je známo, že víkendy a dny volna tráví lidé raději na venkově než ve městě. Děti i dospělí se skvěle odreagují a načerpají síly do dalších dní. Přitom, vezmou-li s sebou i prarodiče, nebude chybět legrace, mazlení, procházky nebo houbaření, mezitím co maminka připravuje oběd nebo tatínek odpolední grilování.
plná pláž
Také různé vandry patří mezi oblíbené rekreace. Ovšem je třeba brát zřetel na fyzickou stránku všech zúčastněných, podle toho i vybrat trasu a lokalitu tak, aby to zvládli všichni. Ne všude se třeba dostanete s kočárkem, a také dědovi o berlích se špatně půjde do horských štítů.

Možností je mnoho, patří mezi ně i skotačení ve vodě. Aquapark, rybník, bazén, nebo dovolená u moře, každý si najde to své. Dlouhé cesty k moři ale nejsou pro všechny, lákadlem se stávají i termální lázně nebo jezera v Rakousku. Jsou většinou snadno dostupné a s pěkným ubytováním. Na výběr jsou kempy, apartmány či hotely.