V Tichém oceánu se nachází 95 sopečných a korálových ostrovů, které známe pod názvem Havajské ostrovy. Mezi těmito ostrůvky leží i ostrov Oahu, na kterém se nachází stát Havaj s hlavním městem Honolulu. Ostrovy jsou největší souostroví na světě, na kterém lze nalézt mnoho nej, např. nejvyšší štítová sopka světa Mauna Kea, také nejvyšší spící sopku na světě Haleakala nebo nejvyšší pohoří světa, které tvoří přímo Havajské ostrovy. Celé souostroví vzniklo sopečnou činností, ovšem dnes je zde aktivní vulkanická činnost pouze na ostrově Havaj.
napali pobřeží
Havajské ostrovy má mnoho lidí spojeno s tyrkysově průzračnou vodou, nádhernými plážemi s kokosovými palmami, uhrančivými tanečnicemi hula-hula, které mají na krku květinové věnce zvané lei. Ovšem mezi další lákadla patří také pestrobarevný a krásný podmořský život, který můžete prozkoumat při šnorchlování nebo potápění zajímavostí je zde také nepřeberné množství druhů mořských želv či delfínů a samozřejmě můžete rozjímat u lahodného míchaného drinku na pláži či v plážovém baru.
západ slunce na havaji
Pokud patříte mezi příznivce turistiky, můžete vyrazit na výlet přímo k tekoucí lávě, kterou takto můžete vidět pouze na tomto místě, jinde na světě takto lávu neuvidíte, také můžete trekovat po lávových polích nebo vše vidět při pronájmu helikoptéry či rogala, samozřejmě obojí i s pilotem.  Na ostrovech je i nepřeberné množství hor, které si můžete vyšlápnout a objevovat tak místní přírodu na vlastní pěst. Do tohoto tropického ráje se často sjíždějí i surfaři z celého světa, protože na vybraných místech panují ideální podmínky pro surfaře. Zajímavostí je, že Havaj leží přesně na druhé straně zeměkoule a časový posun je tedy oproti nám přesně dvanáct hodin. To, co by mohlo případného zájemce od dovolené v tomto ráji odradit, je poměrně vysoká cena zájezdu. Od drahých letenek až po vysoké ceny za služby a jídlo přímo na ostrovech.