Léto se pomalu nachýlilo ke svému konci a obchodníci se snažili prodat co nejvíce letního zboží, samozřejmě za výhodných podmínek, kterými jsou výrazné slevy. Jako Češi na slevy slyšíme, a tak nejeden z nás vyrazil po obchodech s cílem co nejvýhodněji a nejlevněji něco pořídit. Jak je to ale opravdu se slevami a jaké různé fígle a triky zkouší obchodníci, aby prodali co největší množství zboží?

výhodná sleva

Nejčastější období, kdy dochází k výhodným nákupům, je období po vánočních svátcích a po letní sezóně.

Není výjimkou, že někdy je sleva opravdu jen pouhým trikem a lákadlem, přitom se nová cena od té původní nijak výrazně neliší. Nic neobvyklého není, pokud je původní cena nižší než ta nová, se slevou. Pokud máte konkrétní věc vyhlédnutou a víte od začátku, za kolik se prodává, pak máte přehled, zda opravdu ke slevě došlo nebo ne. Ušetřit poté můžete i polovinu původní částky. Na internetu je to přeci jen jednodušší, máte možnost si během chvilky dané zboží srovnat v různých obchodech.

Dalším častým lákadlem je výhodná cena při koupi dvou nebo více kusů, kdy další je se slevou 50%, nebo zcela zdarma. Pokud si nejste jisti, jak to opravdu se slevou je, neváhejte a zeptejte se obsluhujícího personálu, jinak byste při placení u pokladny mohli být nepříjemně překvapeni. Podobně je tomu, pokud máte poukázku, kdy např. při nákupu nad 700,- Kč obdržíte slevu 200,- Kč, většinou se jedná i o časově omezenou nabídku, což je samozřejmě miniaturním písmem uvedeno ve spodní části poukázky. Obezřetní buďte také proto, že někdy levnější kusy mohou být za výhodnou cenu prodávány proto, že mají nějakou vadu či kaz.
výprodej oblečení


Nespoléhejte ani na to, že všechno, co obchod nabízí, se dá pořídit levněji, někdy se sleva týká pouze zboží, o které není příliš velký zájem nebo není až tak kvalitní. Jak říká jedno přísloví „nejsem tak botahý, abych si mohl kupovat levné věci“.