Chce si postavit plot kolem svého pozemku, ale neustále váháte nad tím, který druh je právě pro vás tím nevhodnějším a nejlepší? Máte štěstí! Máme pro vás srovnání těch nejpoužívanějších plotů, pojďme se tedy na ně společně podívat a říct si ty nejzákladnější rozdíly mezi nimi. Prvním a zároveň i tím neoblíbenějším druhem plotů, jsou betonové ploty. Pokud si budete vyhledávat pojem betonovy plot cena, rychle zjistíte, že není žádná jednotná cena. Cena se velmi těžko vypočítává, poněvadž každý plot je jiný a navzájem se od sebe liší v mnoha faktorech. Nicméně zpět k tématu. Tento druh plotu je velmi vhodný pro každého, kdo vyžaduje velmi pevný plot, který hravě ochrání jeho soukromí. Plot je taky vhodný proto, aby odradil zloděje a nechtěné návštěvníky a to především díky své velmi vysoké odolnosti a i výšce. Za nevýhodu lez považovat již zmíněná cena a delší doba výstavby plotu samotného.

betonový plot

Kromě betonových plotů na trhu naleznete i další druhy plotů. Druhým nejoblíbenějším typem, jsou ploty dřevěné. Ty se využívají především pro ohraničení pozemků, nebo výběhů zvířat. Krásně vypadají například i na chalupách, či chatách. Obrovskou výhodou je vcelku nízká pořizovací cena a rychlá výstavba. Nicméně nutno podotknout, že tento druh plotu vás před lupiči moc neochrání. Zpravidla jej nebývá těžké překonat, nebo zničit. Obdobně je tomu se soukromím. Ploty v sobě mají velmi často díky a lze skrze ně snadno prohlédnout ven.

dřevěný plot

Posledním druhem plotů, jsou okrasné ploty. Sem spadají ploty převážně živé. Ploty z keřů jsou na pohled opravdu velmi krásné, nicméně mají jednu velkou nevýhodu – trvá opravdu dlouho, než keř, nebo strom vyroste do požadované výšky. Často je tak tento typ plotu kombinován například s plotem betonovým. Nicméně výhodou živých plotů je nízká pořizovací cena a ekologičnost.