Karlovy Vary se nachází v západních Čechách a patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších měst České republiky. Je zde velmi rozšířen sklářský a potravinářský průmysl. Vary se nachází nedaleko CHKO Slavkovský les, na soutoku řek Ohře, Rolavy a Teplé. Je velmi proslulé lázněmi, kde se využívá minerální voda, která má velmi pozitivní léčivé účinky. Je zde
i několik kolonád, které můžete navštívit.

průvod

Jak všichni víme, město bylo založeno Karlem IV., který v tehdejší době založil mnoho památek. Dokonce v roce 1522 vyšla kniha o Karlových Varech. Je zde mnoho nádherných míst, která můžete navštívit. Řadí se mezi ně například Evangelický kostel sv. Petra a Pavla, Kaple Panny Marie, Vyhlídka Karla IV. (rozhledna) nebo například Císařské lázně.

festival

Každým rokem ve Varech probíhá mnoho festivalů jako je například Jazzfest Karlovy Vary, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary či Karlovarský folklorní festival.

Samotný folklórní festival
Jeho cílem je chránit a oživovat dávné zvyky a tradice jako jsou například tance, lidová hudba apod. Je otevřen všem věkovým kategoriím a je tu možnost zapojit se do mnoha různých aktivit. Je zde možnost setkat se s různými účinkujícími světa tváří v tvář. Tento festival se týká všech, kteří to v životě neměli mnohdy jednoduché a dokonce spolupracuje s mnoha charitativními organizacemi. Každým rokem věnují značnou část na dobročinnou akci.

zábava

Na festival přijíždějí různé amatérské či profesionální skupiny z celého světa, aby ukázaly to, co umí. Samotný folklór nabízí každému možnost jak rekreace, tak zábavy. Každým rokem se můžete těšit na velmi pestrý program, takže si jej užijí jak děti tak dospělí. Je zde možnost tance, zpívání, kreslení, hraní apod. Velmi krásným zážitkem pro vás mohou být tance profesionálů v lidových krojích. Pokud máte cestu do Karlových Varů, určitě stojí za to tento festival navštívit.
Více informací naleznete na .