Jak už jsem uvedla, jezdily moje spolužačky do Londýna už kdysi. Ano, už je to drahně let zpátky. Vím ale, že tento trend se nezměnil, ba dokonce více a více lidí využívá možnosti bezvízového a bezcelního kontaktu mezi Českou republikou a Anglií. I když se možná nyní blíží konce. Využijte tedy, pokud jste o tom kdy uvažovali, možnosti nákupu ve Velké Británii, doku to jde bez dalších plateb, cel a jiných komplikací. Ptáte se tedy, proč do Londýna na nákupy?
centrum galerie
1.  Ceny
Pokud mají v Londýně slevy, což je prakticky stále, nejen, že pořídíte oblečení, dekorace a kosmetiku za opravdu skvělé ceny, ale také si můžete koupit jedinečné módní kousky. Nejlepší ceny však budou, když se na nákupy vypravíte po létě a po Vánocích.
Dalším cílem každého nakupujícího, který chce pořídit skvělé kousky za skvělé ceny, by měla být obchodní značka PRIMARK. Tento obchodní dům je vyhledávaným cílem všech fanoušků nakupování nejen v Anglii, ale také v Německu i Rakousku. Prodává kvalitní oblečení, boty i kosmetiku vlastní značky za skvělé ceny.
 
 londýnská ulice
2.  Značky
Máte chuť zažít skutečný luxus? Musíte tedy navštívit nejslavnější obchodní dům Londýna HARRODS. O zákazníky se zde stará kolem pěti tisíc zaměstnanců. Pokud nemáte opravdu peněženku plnou peněz, moc si toho zde nekoupíte. V každém případě by ale každý nadšenec do nákupů měl tento dům navštívit, protože i bez nakupování je to obrovským zážitkem.
Oblíbeným cílem nakupujících je také slavná OXFORD STREET. Tato ulice má několik kilometrů a po její celé délce naleznete obchody známých značek jakými jsou Next, Debenhams, H&M, Dorothy Perkins a dalšími.
Další značkou, která prodává oblečení za rozumnou cenu je TKmaxx, které nabízí velké množství značek jako je Nike. Calvin Klein, Bench, Wondebra a třeba i Replay.
domy v Londýně
Dalšími místy, které by neměli uniknout vaší nákupní horečce, jsou:
•   Tržiště Camden Town
•   Tržiště Portbello Road

Pokud máte možnost jet do Anglie na nákupy, určitě již neváhejte a vyrazte utratit všechny peníze, které k tomu máte vyčleněné!