V dnešní době převládají před klasickými nákupy, nákupy přes internet neboli online shopping, především díky tomu, že z pohodlí domova můžete na jednom místě objednat věci, kvůli kterým byste museli navštívit několik obchodů. A přitom stačí dvě věci – přístup k internetu a počítač nebo chytrý telefon. Na internetu můžete například nakoupit oblečení, elektroniku, kosmetiku, nábytek, knihy, potřeby pro sportovce a v poslední době se přidala možnost nákupu potravin online.  Můžete zde také zakoupit jízdenky na trasy autobusem, vlakem nebo si zajistit letenky na dovolenou.

Na internetu můžete zakoupit na co si vzpomenete.

E-shopy

Obchody nacházející se na internetu a kterých je nesčetné množství se nazývají e-shopy. E-shopy se dělí na tuzemské a zahraniční. Při nákupu z tuzemského obchodu můžete počítat s dodací dobou do jednoho týdne od objednání a je víc způsobů platby. Buď dobírkou při převzetí zásilky, bankovním převodem, nebo přímou platbou platební kartou online. Ceny na tuzemském online trhu jsou téměř srovnatelné s cenou v kamenném obchodě, na rozdíl od zahraničních e-shopů, kde jsou ceny nízké a tím to více láká lidi více nakupovat v zahraničí. Ve většině případů se neplatí poštovné anebo je to nízká částka, většinou do 100Kč. Tady je to s dobou dodání trochu jinak, zboží putuje zpravidla z Číny, tudíž dodací lhůta se pohybuje od dvou týdnů do jednoho měsíce. Platba probíhá pouze platbou platební kartou předem prodejci.
Online nákupy využívá stále více lidí

V případě nedoručení zboží máte nárok na vrácení vašich peněz – a to platí jak v tuzemských, tak zahraničních e-shopech.

Bazary online

Další platformou, kde se dá nakupovat na internetu jsou internetové bazary. Jsou oblíbené, a to hlavně z toho důvodu, že jejich nabídku vidí mnohem více lidí nežli v kamenném bazaru. Zase jsou tu možnosti platby dobírkou nebo bankovním převodem. Také lidi dávají na bazar věci, co už nepotřebují, za odvoz. Zkrátka zdarma.

Při platbě bankovním převodem si dejte pozor, jakému prodejci peníze posíláte.