Nakupování na internetu se v poslední době stalo velkým trendem. Zákazníci si z pohodlí domova rozšiřují svůj majetek o zboží různých druhů a kategorií počínaje drobnou bižuterií a konče nábytkem či velkými spotřebiči. Popularita online obchodů roste především díky dodání objednaného produktu až domů. Doba se mění, času je málo a internetové obchody jsou velkým přínosem pro dnešní uspěchanou společnost.
online nakupování a vozík
Módní řetězce
Módní světové řetězce, jako je například H&Mnebo ZARA, mající k dispozici i internetový obchod přibývají ohromnou rychlostí.  Z pravidla na svých webových stránkách inzerují větší množství oděvů, než dodávají do svých prodejen a vzbuzují tak o ně velký zájem. Některé kolekce jsou dokonce k dostání exklusivně pouze v internetovém obchodě.
on-line prodej
Výdejna radosti
Některé nákupní servery nabízí zákazníkům možnost osobního vyzvednutí zboží na nejbližší kamenné prodejně či výdejně bez povinnosti platby předem a převzetí objednávky, pokud zákazníkovy nebude vyhovovat. Pozitivní ohlas si získal ZOOT.cz, který po České republice provozu několik, takzvaných výdejen radosti, kam si klienti mohou nechat doručit několik produktů a především v případě oblečení nebo bot na místě pečlivě vyzkoušet a v klidu se rozhodnout pro správnou volbu. Ochotný personál poté může určité zboží zákazníkovi doobjednat.  ZOOT.cz  umožňuje mimo jiné i zamluvení vybraného produktu. V případě, že se zákazník rozhodne svou zásilku na prodejně nechat, automaticky poputuje k tomu, kdo si ji jako první zarezervoval v systému sledování produktu.
online nakupování
Od všeho něco
Není to však jen oblečení a doplňky, co si lidé rádi kupují z pohodlí jejich domovů. V mnohých případech se jedná o drobnější elektroniku, jako jsou mobilní telefony, tablety, fotoaparáty a mnohé příslušenství k nim. Mezi další favority patří i spotřebiče, nábytek, zahradní výbava nebo třeba sekačky.