Zdravý životní styl je základ k tomu, aby byla naše těla zdravá, vitální a v dobré kondici. Každé lidské tělo je individuální a tak je třeba si najít tu správnou cestu, která bude vyhovovat právě vám. Informací k tomu, jak se správně stravovat, hýbat, cvičit, zvládat emoce a spousty dalšího, je prostě hodně. Je tedy třeba si najít to, co vám vyhovuje, u čeho se cítíte příjemně a sami vycítíte, že vám to dělá dobře, jak po fyzické https://www.investopedia.com/terms/i/index.asp tak i po psychické stránce.

Hlavní je se o své tělo starat, udržovat ho v dobré kondici pomocí vyvážené a pestré stravy a taky pravidelnosti. Důležitý je samozřejmě i zdravý pohyb. Zde si také každý může najít, co ho baví. Zda halové sporty, cvičení v tělocvičně, společné cvičení anebo naopak klidnější sportovní aktivity v podobě chůze, pilatesu, jógy apod.

cvičící žena

Pokud se sportem začínáte a hledáte jakou pohybovou aktivitou začít, tak je dobré také zvážit i vaši aktuální kondici i tělesnou hmotnost. A možná že právě díky shození pár kg budete chtít začít cvičit. Pokud hledáte, jak zjistit, zda je vaše současná váha v pořádku, pak je tu možnost si vypočítat BMI. BMI je zkratka pro Body Mass Index a má vypovídající hodnotu o tom jaký je poměr výšky a váhy. Výpočet BMI vzorec je jednoduchý a je následující: BMI = tělesná váha (kg) / tělesná výška na druhou (m). Díky tomu zjistíte, zda máte ideální váhu a je třeba své tělo udržovat v této škále nebo zda je potřeba pár kg přibrat anebo naopak ubrat.

vhodná váha

Ke zdravému životnímu stylu samozřejmě mimo stravy a pohybu patří také kvalitní odpočinek a kvalitní spánek. No a nedílnou součástí je také péče o duševní zdraví a pohodu. Jde tak tedy i o to se naučit odpočívat, pozitivně myslet a naučit se zvládat své emoce a náročné stresové události.

Mít krásné, ale také zdravé a fungující tělo je prostě velmi praktické, pohodlné a uvidíte, že se budete v takovém těle cítit lépe a také toho budete zvládat více a nebudete tolik unavení.