Mnozí lidé se domnívají, že mít se dobře závisí na schopnosti vydělat si hodně peněz. Jsou lidé, kteří mají to štěstí, že mají lukrativní zaměstnání. Někteří lukrativní zaměstnání nemají a řeší to tím způsobem, že si najdou další zaměstnání.

piggy pokladnička

Je pak otázka času, jak dlouho jejich tělo dokáže odolávat enormnímu stresu. Protože lidský organismus na takové zatížení není vybaven.
Přitom by stačilo položit si zásadní otázku a totiž, jakým způsobem zacházíme s rodinným rozpočtem?Ta otázka se týká nejen otce a matky v rodině, ale úplně všech. Bez ohledu na to, zda do rodinného rozpočtu přispívají nebo nikoli.

peníze a bankovnictví

Jak rodina nakládá s financemi

Opravdu je zásadní, jak rodina nakládá s financemi. Naši rodiče obvykle neměli také nadstandardní příjmy a přitom dokázali neuvěřitelně hospodařit.

kreditní karta

My máme všeho spíše přebytek, a přesto nejsme schopni vycházet s penězi. Přitom by stačilo dodržovat pár pravidel, které by významnou měrou přispěli k tomu, aby se finančnímu rozpočtu rodiny lépe dařilo.

  1. Veďte si domácí účetnictví.Dělejte si zápisy o všech příjmech a výdajích. Zjistíte, za co zbytečně utratíte a budete mít své příjmy a výdaje pod dohledem.
  2. Odkládejte nějakou částku bokema to i v případě, že máte slabý měsíc. Je důležité, aby každá rodina měla finanční rezervy na horší časy.
  3. Stanovte si maximální denní sazbu, kterou můžete utratit.
  4. Nakupujte ve slevách, ale jen v takovém množství, které skutečně potřebujete.Nenakupujte do zásoby potraviny, které mají poměrně krátkou expiraci, nebo kterým prostě neodoláte.
  5. Nakupujte trvanlivé potravinya naučte se bohatá jídla prokládat střídmější stravou jako luštěninami, zeleninovými pomazánkami vlastní výroby a podobně. Krom toho že ušetříte, budete se stravovat zdravěji.
  6. Zasvěcujte do rodinného rozpočtu také děti.Berte je na nákupy a učte je znát skutečnou hodnotu peněz.