Sítotisk – polygrafická technika pro tvorbu nápisů a obrazců na textilie

Tato technika vznikla kdysi dávno na Dálném východě, kde mají původ také specifické kaligrafické techniky, a nakonec vlastně i samotný papír v chemickém složení tak, jak ho známe jiní.

Sítotisk je také nazývaný šablonovým tiskem, protože principem této grafické techniky je protlačování barvy přes síto nebo jiný prostupný materiál přímo na látku. Podkladem pro obrazec je samotné síto s vytvořenou šablonou, která dovolí barvě pouze tam, kde je v obrazci barevně žádána.

I přes velmi starý původ této techniky, stále se tento způsob v modernějším polygrafickém pojetí jeví jako ideální varianta zpracování pro potištění jakékoliv textilie.

Vyrobit krásná firemní trička nebo třeba celé soupravy i s tričkem a kalhotami není pro specializovanou reklamní agenturu žádný problém.

Chcete na firemní sportovní hry speciální teplákové soupravy, které budou pro každé družstvo jiné, a navíc s rozličnými čísly nebo nápisy? Stačí si připravit návrh, nejlépe ve formátech pro vektory v Adobě Illustrator nebo udělané v Corelu a šikovní grafici vám připraví šablonu pro sítotisk. Následným technologickým zpracováním docílíte úžasného firemní oblečení. Výhodou je také možnost další úpravy sítotiskové výroby, kdy např. push-up efekt přetvoří nápis do pěnové podoby nebo do podoby semiše. Tisk napodobí materiál jak vzhledově, tak i na omak budete mít pocit reálného materiálu. Navíc můžete vybírat v celé široké škále barev, které se budou hodit k vašim potřebám, nebo které jsou určené podle grafického manuálu.

Jak dlouho bude výroba reklamních textilií trvat?

Standardní termíny jsou 7 až 14 dní. Před objednáním se můžete přímo domluvit na konkrétnějším termínu.

A cena zpracování sítotiskempři dodržení požadavků a pokladů pro zpracování je jaká?

Na to vám přesně odpoví poptávkový online kalkulátor, případně kontaktujte přímo agenturu a zkonzultujte své představy. Získat můžete také množstevní nebo reklamní slevu, která je pro oborová pro kolegy.