Někdo rád víno, někdo zase pivo. Někdo holduje spíše tvrdému alkoholu. Copak se něco vyrovná chuti dvanáctileté irské whiskey. Někdo je v tomto ohledu poměrně flexibilní a přizpůsobivý. Každá příležitost si žádá své. Jsou lidé, kteří alkohol nepijí vůbec. Někteří k tomu mají své osobní důvody, například se jim prostě alkoholismus natolik hnusí, že by se netkli alkoholu. Nezřídka jsou to lidé, kteří vyrůstali v rodině alkoholika, což na ně mělo velmi hluboký vliv. Některým alkohol jednoduše vůbec nechutná, i když proti popíjení alkoholu v mezích normy samozřejmě vůbec nic nemají.
červené a oheň
Ať je Váš vztah k alkoholu jakýkoli, jedno je jisté, měli bychom znát určité základy.
I když neholdujete vínu, měli byste vědět, jaká vína se hodí k tmavému masu, jaká k rybám a samozřejmě mnohem více. Víno patří ke společenským tématům a proto je užitečné na toto téma něco znát:
červené o vánocích

Znát víno se sluší

Je to v podstatě součást etikety. A je to podobně jako etiketa v podstatě velmi zajímavé. Když se seznámíte, zjistíte, že Vás to vlastně velmi zajímá. Je to oblast, která prostě nemůže nudit. S úžasem zjistíte, že vínu se dobře daří v podstatě na celém světě. Dosud jste měli za Mekku vína Francii? Tak teď budete vědět, že výtečné víno pochází také z Jihoafrické republiky, z Austrálie nebo Chile. Některé lokality jsou zase poněkud unikátní. Třeba takové britské víno. Ve Velké Británii je totiž chladno, a proto se tam vinicím příliš nedaří.
červené a sýr
Samozřejmě velmi kvalitní jsou vína moravská. Máme být v tomto ohledu nač hrdí. Mnozí milovníci vín si kupují zásadně jen moravské víno. Proč kupovat zahraniční vína, když ta moravská jsou tak kvalitní a lahodná. Vždyť by to přece bylo nošení sov do Athén. Střední Evropa vínu přeje. Neméně kvalitní jsou například vína Slovenská, Maďarská nebo Německá (ta z oblasti Porýní).