Už od útlého věku slyšíme od našich rodičů, ať se dobře učíme a ať z nás něco je. Dle jejich slov je učení ta nejlepší volba a každý, kdo se učí má nádherný život. Pokud tyto řeči posloucháte i doma, tak věřte, že v tom nejste sami. Tyto řeči jsou v každé rodině a ačkoliv nemají s realitou nic společného, tak je uslyšíte i nadále. To, že vaši rodičové nedělali pro učení vůbec nic nehraje žádnou roli, protože jste to vy, kdo se má teď učit a podle nich je to správné. Dnes se však podíváme na to, proč se nenechat ovlivnit špatnými radami rodičů a radši se řídit vlastním úsudkem.

elektrikář Praha

Rodiče vás budou nutit do nejrůznějších oborů, středních škol s maturitou, gymnázií a v neposlední řadě do vysokých škol. Takto to funguje v mnoha rodinách a některé děti už dokonce na prvním stupni vědí, co bude jejich práce. Víte proč, protože jim to rodiče určí už dopředu. Takové chování rodičů je velice špatné a každý, kdo nastupuje na střední školu by si měl střední školu vybrat sám. Pokud chcete studovat ekonomiku, vyučit se malířem nebo být elektrikářem, je čistě vaše volba a nikdo by vám do toho neměl mluvit. Pokud se ptáte proč, tak odpověď je naprosto jednoduchá. Žádný rodič za vás do dané práce chodit nebude, takže rozhodnutí by tam mělo být čistě na vás a ne na nich.

elektrikář Praha

Každý se tak musí rozhodnout čistě sám a je úplně jedno, zda začnete pracovat jako elektrikář Praha 13 nebo vezmete místo kuchaře v restauraci, které je vedle vašeho domu. Vždy myslete na to, že je to váš život a nikdo ho za vás žít nebude a už vůbec ne rodiče. Při rozhodování ohledně střední školy, tak zvolte obor, který vás baví nebo alespoň takový obor, který vám je blízký. Nikdy nedávejte na rady rodičů a na to, že byste měli jít na vysokou školu, aby z vás něco bylo. Jedná se o totální omyl a ztrátu životního času, pokud takový obor a práci nechcete dělat celý život.