Dávno odzvonilo době, kdy nejrozšířenějším komunikačním online prostředkem byla pouze elektronická pošta neboli e-maily. S příchodem smart telefonů se postupně i u nás začala doslova šířit online mánie prostřednictvím komunikačních aplikací. Není divu. Do té doby bylo nejen psaní či posílání fotografií a obrázků zdarma něčím nereálným. A že by bylo možné takto komunikovat s celým světem, tak to bylo spíše ideou.
aplikace whatsapp 
Dnes, zejména pro mladší generaci, je to něco samozřejmého. Je však dobré mít na paměti, že na prvním místě by měla být vždy opatrnost. Je vhodné o dané online aplikaci vědět více, než ji začnete používat. Rozhodně platí, nesdělovat osobní údaje a zvážit, s kým budete komunikovat a tento nástroj používat. Jsou i tací, co disponují více online aplikacemi pro komunikaci s přáteli a rodinou. A pro co se tedy rozhodnout?
 
komunikace přes smartphone
WhatsApp
 
Náleží mezi nejrozšířenější a jako jeden z nejpoužívanějších online komunikátoru po celém světě. Pro využívání této aplikace je třeba jen chytrý telefon s internetovým připojením či potřebnými daty. Jinak je samotná aplikace zdarma. Tímto tak můžete nejen využívat psaní zpráv, posílání fotografií či obrázků, ale rovněž je umožněno i zdarma volání. WhatsApp se těší své značné přízni díky velmi rychlému posílání textových zpráv i přehlednému rozhraní. Též je umožněno posílání videí i hlasových zpráv. WhatsApp umožňuje vylepšení si komunikačního prostředí dle libosti, tj. na výběr máte zvolení tapety na pozadí, nebo si můžete vyrobit vlastní. WhatsApp se může pochlubit svou rychlostí v rámci komunikace a zároveň svou velmi snadnou ovladatelností.
 

Viber
 
Byl a je jakýmsi předskokanem výše uvedené aplikace WhatsApp. I když jeho popularita nyní má spíše klesající tendenci, nadále je rozšířeným a využívaným komunikačním nástrojem. Co vše může Viber nabídnout? Rovněž odesílání textových i hlasových zpráv, stejně tak videa. Využít lze i různé dostupné smajlíky a ikony. Viber se může pochlubit zábavnou funkcí, kterou je reálné zapojení do různých veřejných chatů. Tímto tak nejen lze komunikovat s lidmi po celém světě, ale rovněž i s těmi se stejným zaměřením v rámci zájmu či záliby.
 
Kik
 
I když u nás není až tak rozšířený a natolik populární jako ve světě, kde se těší značné oblíbenosti. Ovšem Kik se má čím doslova chlubit! Prostřednictvím tohoto komunikačního nástroje jsou veškeré textové zprávy doručeny nejrychleji a nejspolehlivěji. Vše je neskutečně přehledné. Kik disponuje statusem, který je ukazatelem nejen doručení zprávy, ale rovněž přečtění a též psaní zprávy. Jedná se o jednu z velmi bezpečných online komunikací. Rovněž si můžete navolit oznámení příchozí zprávy, zda preferujete zvuk či vibraci. Přátele můžete vyhledat z telefonního seznamu v mobilu či prostřednictvím jejich přezdívky. Tato aplikace umožňuje si chránit velmi své soukromí a tudíž lze pro komunikaci upřednostnit přezdívku před vlastním jménem. Kik rovněž nabízí funkci pro chatování s lidmi z celého světa.
 
 
 
 

4.5/5 - (2 votes)