Zahrádka je pro Vás útočiště, viďte? Ono nejde ani tak o práce, které jsou spojeny s pěstováním ovoce a zeleniny. Jde spíš o to, že si na zahrádce odpočinete.
Když budete chtít, můžete si tam pěstovat své oblíbené druhy ovoce a zeleniny, nebo jen zatravníte, vysadíte pár ovocných a okrasných stromů a soustředíte se na budování odpočinkového místo. Každý to má jinak.

salátová okurka

Ale rozhodně to, že vlastníte zahrádku, znamená, že máte k přírodě velmi blízko a že zelenina a ovoce na Vašem stole nikdy nechybí. A tak by to mělo být.
Jasně, pár záhonů na zahrádce jistě máte. Ale ne zase tolik, abyste se nestali otrokem půdy. To je rozumné. Určitě máte pár sazenic okurek, rajčat, nějakou tu mrkev a hrášek. Ale hlavně spoustu postupně kvetoucích rostlin. Pohled na okrasnou a užitkovou zahrádku je nepopsatelně uklidňující.
A když se ráno projdete po zahrádce, utrhnete nějaké plody, jste po snídani.

Víte, že se dá ze zeleninových plodů vyrobit spoustu produktů?
Ne, nebojte se. Nikdo po Vás nechce, abyste trávili čas nad jejich výrobou. Domácí výroba produktů to udělá za Vás. Například okurková limonádaje jedním z domácích produktů, o kterých jste možná ještě neslyšeli, viďte?
Ale možná ani nevíte, že právě okurky mají tak blahodárný účinek na fungování Vašeho těla!

· Snižuje cholesterol a vysoký krevní tlak.
· Vaše zdravé srdce zůstane zdravé i nadále.
· Čistí pleť.
· Svým vysokým obsahem vody a vlákniny udržuje štíhlou postavu.
· Zbavuje tělo nečistot.
· Působí, jako prevence proti nemocem ledvin.
· Dokonce i léčí revma.

koktejl

A to je možná jen zlomek toho, čím je nám okurka prospěšná.
Nechte si jen pár záhonů a okurky jezte. Ale pamatujte na to, že si můžete limonádu z okurek, nebo i jiných druhů zeleniny a ovoce pořídit v obchodech s domácí výrobou. Ty pak popíjejte ve svém odpočinkovém ráji, který jste si na zahrádce vybudovali!