Obstarejte si huňatou dečku, uvařte si čaj, horkou čokoládu anebo luxusní kafíčko a vydejte se do světa fantazie s knihou nebo oblíbeným filmem. A až budete mít toho lenošení dost, upečte jablkový koláč, vyzkoušejte nové dýňové recepty a vytvořte si podzimní věnec.
 
Možná dáváte namísto dušiček přednost oslavám Halloweenu nebo Día de Muertos. Třeba rádi rozděláte oheň a vyprávíte si u něj strašidelné historky. Ať už je to, jak chce, nechte podzim, aby Vás zklidnil a omámil vůní pečených kaštanů a svíček.
 velké dýně
Tvořte z listů, pečte z jablek, vyrobte nové květinové aranžmá a vezměte psa na procházku do žluté a červené krajiny spadaných listů. A také mu nezapomeňte pořídit nebo vyrobit nový svetřík! Háčkujte, pleťte a pozvěte přátele na hruškový koláč. Inspirujte se Kanadou a USA a v duchu Dne díkuvzdání sezvěte své milé na krocana, brusinkovou omáčku a kaštanovou nádivku. Anebo klidně na poctivý štrůdl s vanilkovým krémem a vlašskými ořechy.
 
Zavařujte, opečte si posolené mandle v troubě, vydejte se do přírody fotit a rovnou vyfoťte i celou rodinu na vánoční pohledy. Zažehněte teplo v krbu a pověste si nad něj podzimní výtvory svých ratolestí. Usušte pár křížal a vydlabejte svou první dýni.
 dýňový koláč
Pokud jste to nestihli na německý Oktoberfest, udělejte si ochutnávku při grilovačce s přáteli. Vzdejte hold při Dni vzniku samostatného československého státu a Dni boje za svobodu a demokracii. A jestliže chcete své češství ještě podpořit a propojit se s kořeny, vydejte se na Říp.
 
Otevřete s nejmenšími pohádky od Lady, uvařte jim kakao a večer se zahřejte trochou voňavého punče. Ochutnejte netradiční Masala chai a na plech rozprostřete svou osobní směs na pečený čaj. Vypusťte draka, sesbírejte poslední jablka a shrabte listí. Připravte se na konec podzimu. Užijte si ho se vším všudy dřív, než skončí.