Kam vymizela partnerská láska? Děťátko ji zadupalo

Láska, která vydrží na věky? Ano, po té toužíme všichni. Ovšem po čase se snad v každém vztahu pomalu začne vytrácet jiskra, a tak to již není to, co bývalo. Že se vás to nebude nikdy týkat? Nikdy neříkejte nikdy…

Jako důkaz lásky si zamilované páry pořizují děťátko. Ten maličký uzlíček, který budou milovat do smrti. A ono zase je. Ovšem péče o to roztomilé stvoření nám dá někdy tak moc zabrat, že na partnerskou lásku už tak nějak není čas. Nebo s ní není něco v pořádku. Nebo se prostě někam vytratila. Ale kam?

Po narození dítěte se zásadně změní život každému z novopečených rodičů. S touto změnou se musejí najednou vyrovnat, což mnohdy není snadné. Miminko má své potřeby, kterým je nutné se přizpůsobit. Nejde je posunout na později, což mnohdy vyvíjí tlak na oba rodiče zároveň.
Celodenní péče o děti, vymýšlení her, vaření, pečení, procházena hřiště, nákupy…

A když konečně děti večer usnou, čeká nás ještě kopa prádla i neumytého nádobí. A tak nějak již nezbývá čas na něhu s partnerem. Pár minut sexu raději vyměníme za pár minut spánku, než se naše milované dítě zase probudí a bude vyžadovat naši pozornost. A to se opakuje tak nějak den co den, noc co noc.

Dítě je velkým přínosem do života, ale dovede zamávat s životem partnerským.
Po náročných dnech a mnohdy i nocích je však omluvitelné, když už nám nezbývají síly na partnera. Vhodné však je, aby se oba partneři věnovali dětem stejným dílem, jedině tak si mohou vyšetřit chviličku i na sebe. Zamilovanost a návrat do romantických kolejí se mnohdy navrátí teprve ve chvíli, kdy děti odrostou a vyletí z rodného hnízda. Pokud tedy na sebe s partnerem nemáte čas nyní, počkejte si nějaký ten rok…

Jak si zachovat lásku ve vztahu:
·         Nezapomínejte na otevřenou komunikaci mezi sebou.
·         Udělejte si každý den chviličku pro intimní chvilku. Stačí objetí, které je velmi cenné. Nebo se alespoň držte za ruce.
·         Nezapomínejte se vřele přivítat při návratu jednoho z vás domů.
·         Vzpomínejte na čas vaší zamilovanosti.