Kapverdské ostrovy: noční můra otroků z pobřeží západní Afriky

Pokud se zamýšlíte nad tím, kde letos strávit dovolenou a láká vás Afrika, rozhodně byste měli zvážit Kapverdy. Jedná se destinaci několika ostrovů na západním pobřeží. Letecky se do této destinace dostanete z Prahy za šest hodin.
–          Největší výhodou je, že turisté tuto oblast ještě masově neobjevili, proto si můžete vybírat z mnoha hotelů několika hvězdiček. Pláže jsou zde i kilometry dlouhé a vždy se na nich najde místo. Navíc jsou opředeny historií i tajemnými legendami.

Samota Kapverd
Tyto ostrovy byly dlouhou dobu odkázány samy na sebe. Obyvatelé se zde živili hlavně rybolovem a nezajímali se o investici do turistického ruchu. Trvalo to a do devadesátých let minulého století – na prvním místě zde byl rybolov, pěstování tropického ovoce a zemědělství. Na počátku tohoto tisíciletí zde však začaly vyrůstat hotely, které přímo lákají k pobytu.
–          Můžete se ubytovat na jednom z deseti ostrovů tohoto souostroví
–          Ostrovy se rozkládají na ploše velké asi jako Slezsko
–          Žije zde sotva sto tisíc obyvatel
–          Toto souostroví je sopečného původu
–          Až do sedmnáctého století byly ostrovy neobydleny
–          Od té doby sloužily ostrovy jako „překladiště“ otroků

Ostrov Sal
Tento ostrov je nejnavštěvovanější a turisticky nejúspěšnější. Nacházejí se zde těžiště soli. Nachází se zde hlavní město Sao Vincente, kde se každou noc tancuje, pije a veselí, domorodci i turisté jsou zde vítáni. Často tu jsou karnevaly, takže o noční i denní program budete mít postaráno – navíc vás jistě potěší, že je zde nulový počet krádeží nebo násilí.

Pokud se vydáte do vnitrozemí, navštivte jezero Salinas – je tak husté, že do něj nejde potopit – má podobnou konzistenci jako Mrtvé moře a má také podobné léčivé účinky. Ačkoli budete muset zaplatit několik eur jako vstupné, nebudete litovat, zvlášť pokud máte potíže s pokožkou.