Na trhu online obchodů je stále hodně oblastí, které se v současné době rozvíjejí. Online prodej potravin je jedním z nich. V posledním roce se vyvinul značně a obchodů nabízejících možnost online nákupu potravin denního použití dnes již existuje celá řada. Každým rokem zájem o tuto službu vzroste o desítky procent. Hodnota nakupovaných potravin dnes již velmi často přesahuje částky, které běžně utratíme v kamenném obchodě.

čerstvá rajčata

Na těchto informacích a rozrůstajícím se trhu je vidět, že jsou Češi čím dál tím více pohodlní a objednávají z internetu již prakticky všechno. Služby online nakupování potravin lze využít už téměř po celé republice, proto ve většině případů již nejste omezeni tím, kde bydlíte.

žena a frappé

Od koho můžete objednávat?

Uveďme si nyní nejvyužívanější poskytovatele této zajímavé služby:


·         iTesco, Rohlík, Koloniál, Košík,


·         MyFood Market, Plná taška, Potraviny domů, Z-Market,


·         Nakupte si, Potraviny Macek, Food2U, Idena.

 

To jsou jen některé z obchodů, kde si můžete vybrat z jakýchkoli potravin, které můžete koupit v jakékoli kamenné prodejně. Výhodou těchto obchodů je fakt, že můžete snadno přijít na nové značky i potraviny, protože k kamenném obchodě chodíte stále do stejného regálu pro to samé zboží znovu a znovu.

 

Časy dodání i ceny dopravy se hodně liší

Každý z obchodů má samozřejmě své pole podnikání, tedy města, kde potraviny rozvážejí. Kromě toho ale u každého z nich také najdete jiné cenové podmínky nejen jídla a pití, ale také dopravy. U některých můžete využít dopravy zdarma, jinde může doprava stát i 100 Kč.

 

Doba dodání se liší samozřejmě podle toho, kde bydlíte. Některé obchody k vám ovšem vyrazí okamžitě a dovezou vám potraviny například do 90 minut, jiné si dají více na čas a dovezou vám objednávku za mnoho hodin, nebo i jiný den.

online nákupy oblečení

Pro spokojený nákup byste zaručeně měli projít podmínky a ceny alespoň tří nebo čtyř obchodů (pokud vám to místo vašeho bydliště dovolí) a poté se rozhodnout pro ten, který pro vás bude nejvýhodnější v oblasti nabídky, ceny zboží i dopravy a doby dodání.