Netradiční, ale úchvatné kousky nábytku

Možná jste ho zahlédli v televizi, možná v časopise o bydlení nebo u kamarádky doma. Velkým hitem v posledních letech se stává nábytek z palet. Takový si totiž snadno vyrobíte doma a vynaložené náklady budou rozhodně menší, než u toho kupovaného ve specializovaných obchodech. Navíc, co kus, to originál.
Někoho možná ale napadne, že je to řešení především pro lidi, kteří nemají finanční prostředky na lepší kousky, pro studenty nebo bezdětné rodiny. Opak je pravdou, pořizují si ho i lidé, kteří mají financí dostatek.

Proč se těší oblibě

Obliba nábytku z palet stále stoupá. Především pro jeho jednoduchý, jasný a přírodní vzhled, lehkou výrobu různých kousků nábytku a snadnost sehnání materiálu. Palety jsou v první řadě určeny pro přepravu věcí po celém světě a jde v podstatě o odpadní materiál, sehnat se dá tedy poměrně dobře, pak už záleží jen na vašich nápadech a šikovnosti, co z nich vytvoříte.
Hlavní výhody tedy jsou:
· jednoduchost
· variabilita
· funkčnost
Můžete sestavit snad cokoli, stačí trocha zručnosti a nápad. Pro barevné varianty ještě štětec a barva. Oblibě se těší hlavně sedačky, nicméně stejně dobře vypadají i stoly, police či postele. Zkrátka jde o velmi originální, jednoduché a funkční kousky, které v interiéru budou vypadat skvěle. Navíc budou působit dobře jak v interiéru ve venkovském stylu, tak v interiéru moderním.

Nové i použité

Pozor si však dejte v případě použití doma, zde raději volte nové palety. Vzhledem k tomu, že ty použité cestují po celém světě a nikdy nevíte, kde všude se ocitly. Ty použité raději volte třeba na křesla do zahradního altánku, na truhlíky či jako lehátko k bazénu.
A ještě jedna poznámka. Raději si vybírejte ty, které byly proti různým škůdcům ošetřeny tepelně, než ty, které byly ošetřeny chemicky. Chemie je kolem nás mnoho a není důvod se jí zbytečně obklopovat, když je i jiná možnost.