Oděvy musí být odloženy bezpečně

Každé dítě, které navštěvuje školu, se musí před samotným vyučováním přezout a vrchní část oděvu musí odložit na určené místo. Asi každý z rodičů má obavy z toho, aby se dítěti jeho osobní věci během výuky neztratily. Tato obava je celkem na místě. Stalo se mnohokrát, že se do budovy školy vloudila cizí osoba, která tam šla pouze s jedním záměrem. Takovým vloupáním by se měla každá škola bránit. Nejenže sama přichází o svoji reputaci, ale rodiče jsou z takové události samozřejmě nešťastní. Ne každý totiž má na to, aby svému dítěti mohl okamžitě koupit novou bundu nebo boty. Škola by se měla postarat a bezpečné uložení všech věcí, které žáci musí odkládat před vstupem do třídy.

I svršky potřebují své místo

Trable s odkládáním svršků nastávají zejména tam, kde není pro jejich úložiště vhodný a hlavně bezpečný prostor. V divadle nebo v kině si každý odloží kabát nebo bundu na místo určené, které je zpoplatněné, a tím pádem takovou ztrátu může návštěvník lehce přesunout na pořadatele a inkasovat částku za ztracenou věc od něj. Ale co má dělat dítko školou povinné student, kterému jeho odložené svršky nikdo nehlídá? O bezpečné uložení oděvů a věcí, které do třídy žák nenosí, se musí postarat samotná škola. Jediným možným a bezpečným způsobem, jak ochránit odložené svršky školáků a studentů, jsou plechové šatní skříňky, které jsou uzamykatelné.

Vyberte jim veselou barvu

Škola má vzdělávat a připravovat mladé lidi do života. Kromě toho se ale musí postarat o spoustu jiných věcí, které s výukou vůbec nesouvisí. Především jde o prostředí, v kterém se děti vyučují. To by mělo odpovídat věku školákům, kteří školu navštěvují. Ti menší dávají přednost veselejším barvám. Proč jim tedy nedopřát veselé barvy i na šatních skříňkách, kde si odkládají své svršky, obuv a jiné věci, které do výuky nepatří.