Bez poklopu to zkrátka nepůjde

Nechali jste si postavit studnu, která vám má dávat kvalitní podzemní vodu, ale nyní řešíte její zakrytí? Již dávno neplatí, že zásobník podzemní vody stačí zakrýt nějakým provizorním způsobem. Nejde totiž jenom o bezpečí zvířat a lidí, ale také o to, v jakém stavu bude samotná podzemní voda. Jistě totiž nechcete, abyste měli z nekvalitní vodu střevní potíže nebo se dokonce otrávili, což může nastat velmi jednoduše. Stačí totiž, aby se do vody dostalo něco, co tam zkrátka nepatří, a rázem mohou nastat nepříjemné potíže.

Jak vybrat poklop na studnu?

Abyste měli jistotu, že vámi vybraný poklop na studnu bude splňovat veškeré vaše požadavky, měli byste si v této oblasti počínat nadmíru pečlivě. To znamená nezanedbat jediný nežádoucí vliv, který by mohl mít na svědomí znečištění vody nebo dokonce vystavení vaší rodiny nebezpečí. Pro samotné zakrytí jsou v platnosti určité předpisy a normy, jako například ČSN 75 5115. Ta pojednává o tom, že zakrytí musí splňovat mimo jiné i tyto požadavky:

– Studny musí být chráněny krytem, který nesmí být ze dřeva
– Kryt musí být sedět na betonové skruži naprosto přesně
– V rámci zakrytování musí být realizovaná ventilace
– Kryt musí splňovat určité materiálové charakteristiky

Zde můžete vidět, že je poměrně složité najít kvalitní poklop, který by všechny tyto požadavky splňoval na jedničku. Věřte však tomu, že i přesto můžete najít kvalitní kompozitní materiály, které při správném tvaru budou splňovat veškeré požadavky, a zároveň nebudou příliš drahé. I díky tomu budete moci mít svou studnu vždy pod kontrolou, a to nejenom v rámci bezpečí celé vaší rodiny i zvířat, které se pohubují kolem vašeho domu.

Ochrana podzemní vodyje nesmírně důležitá, a tak byste ji neměli zanedbat. Stačí totiž jediné zanedbání a rázem mohou nastat velmi nepříjemné problémy, které jistě řešit nechcete. Proto využijte nabídku odborníků a neváhejte se spolehnout na výrobce, kteří vám garantují mimořádnou kvalitu těchto důležitých prvků.