Spousta lidí stále přemýšlí nad tím, jak je možné, že je virtualizace považována za první téma v počítačovém světě. Nejen první, ale také velmi oblíbené. Vždy se najde někdo, kdo se k němu navrací. Často se také můžete setkat s pojmy, jako je například virtualizace Fsnet serverů apod. Dalo by se říct, že se jedná o způsob, jak by se daly ušetřit náklady, které jsou na provoz systémů ve společnosti. Je také možné levně a spolehlivě spravovat prostředí a věčný koloběh.nereálný svět
Ani si nedokážete představit, jak velmi rychle se investice do virtualizace dokáže navrátit. U některých firem je to do půl roku a u některých zase do dvou let. Rozhodně se ale nejedná o dlouhou dobu.
Pokud by vás zajímaly nevýhody, pak kromě toho, že se prodá méně hardwaru, zde nejsou nevýhody vůbec žádné.
Říká vám něco společnost VMWare? Právě tahle společnost přišla na to, jak by se dalo virtualizovat počítač s architekturou. V dnešní době už jsou jejich produkty někde jinde, protože jsou vyspělé a také spolehlivé. Nabízejí spoustu výhod a díky nim se nachází na prvních příčkách. VMWare ale dokáže nabídnou i mnohem více. Škála produktů rozhodně není malá.virtuální realita
Nejznámější je asi vCenter. Pokud totiž připojíte více počítačů ke společnému úložišti, dostanete tím další možnosti, kterých můžete i nemusíte využít. Aby se jednotlivé servery spojily a daly se jednoduše ovládat, je k tomu zapotřebí vCenter. Ten je schopný vše snadno a jednoduše vyřešit a to pod jednou střechou. Zde tedy můžete vidět alespoň jednu z vychytávek moderních technologií. Díky tomu je možné vytvořit jen během pár minut i čtyři Windows 2012. Na každém z nich může být přitom nainstalováno úplně něco jiného. Pokud by se jednalo o čtyři fyzické servery, pak by to byla instalace čtyřikrát a místo minut by vám to zabralo hodiny.
Jde vidět, že dnešní technologie se posouvají kupředu. Otázkou ale zůstává, co dalšího můžeme do budoucna ještě očekávat. Určitě se máme na co těšit.