Výborná dostupnost pro každého

Blíží se doba letních radovánek, různých festivalů a sportovního klání. Kdo by se netěšil na období, kdy sluníčko hřeje od rána do večera. Je tolik možností, jak si zpříjemnit volné chvíle, o kterých se nám v zimě ani nezdá. S příchodem jara už většina z nás oprašuje kola, koloběžky a jiné sportovní vybavení, s kterým se můžeme odpoutat od pracovních záležitostí a pobývat na čerstvém vzduchu. Blížící se období letních měsíců je spojeno i s různými kulturními a sportovními akcemi. Jsou nadšenci, kteří se pravidelně účastní velkých festivalových programů. Určitě k nim patří i ti, co se ocitli na invalidním vozíku. Všichni pořadatelé by měli brát v potaz i návštěvu těchto zdravotně postižených osob a připravit jim bezbariérový přístup do areálu.

Všichni se přece chceme bavit

Člověk, který je upoután na vozíku, byl kdysi taky zdravý a nepotřeboval pomoc druhých. Těšil se jako ostatní z každé drobnosti a z velkých zábavných akcí. Najednou se pro něj ale život stal nějak jiným, i když zároveň pořád stejným. Stejným v tom, že se musí postarat o všechny náležitosti běžného života jako zdravý jedinec a jiný v tom, že je to teď pro něj mnohem obtížnější. Takový člověk se neobejde bez pomoci, když potřebuje vyřídit úřední věci, ani když se chce zúčastnit koncertu své oblíbené kapely. Bez pomoci totiž nezdolá překážky, které mu stojí v cestě. Je spousta věcí, které by chtěl, ale dokud nebudeme všichni myslet na tyto lidi a počítat s nimi v běžném životě, tak tito handicapovaní lidé se budou muset vždycky obracet na cizí pomoc.

Bariéry jim ničí život

To, co je pro každého zdravého jedince zcela normální, to je pro člověka na vozíku téměř utrpení. Stačí pár schodů a problém je na světě. K překonání takových překážek pomáhají těmto lidem nájezdové rampy. Tato forma pomoci je jednou z těch, které tito lidé ocení nejvíce.