Kdybyste někomu darovali k narozeninám čaj v nálevových sáčcích, jistě by to nebyl nejlepší nápad. I kdyby šlo o luxusní balení v přepychové krabičce, to, co by bylo uvnitř, by za moc nestálo. Kvalitní čaje jsou především sypané, jsou to sušené čajové lístky, nerozdrcené na prach, což je právě případ sáčkového čaje, a navíc na každý lístek je dobře vidět, takže kdyby byl zčernalý nebo plesnivý, jistě byste to rozeznali na první pohled, zatímco u rozemletých lístků uzavřených v sáčku nezjistíte nic.

čajové lístky

Sypané čaje již můžete darovat komukoli, kdo to samozřejmě ocení. Musíte si být jisti, že například fermentovaný černý čaj z čajovníku bude pít osoba, co akceptuje čajový tein (kofein), a že například čaje ovocné či bylinkové si s chutí dopřeje někdo, kdo se obecně pití čajů nevyhýbá, a není to zarytý milovník alkoholu nebo klasické kávy.

Rodiče a prarodiče – čaje bývají velmi vhodným dárkem zejména pro starší generace, které již mívají vybraný vkus a nemají tolik tendencí experimentovat, což spíše odpovídá mladým lidem. Kvalitní sypaný čaj by mohla ocenit třeba vaše babička, a pokud nemá k dispozici vhodné nádoby, například nálevovou konvičku, můžete jí pořídit kompletní dárkovou sadu.

čaj v šálku

Přítelkyně – lidé si nemusí rozdávat dárky jen o narozeninách, obdarovat kohokoli lze i jindy, jen tak, pro radost. Jestliže máte spadeno na něco zajímavého pro přítelkyni, například před odjezdem na dovolenou k moři, sypaný čaj se vám tam může hodit. Budete-li ubytovaní v hotelu, ve vašem apartmá může čajový nálev přijít vhod.

Rande – jestliže přítelkyni nemáte a teprve jste se seznámili a zvete na úvodní rande dívku, co se vám líbí, můžete jí jako malou pozornost darovat čajovou konvičku s několika druhy čajů, pro větší výběr. Takováto kreativní překvapení nebývají na rande příliš očekávaná, a pro vás to může být vodítkem, jak dívka zareaguje v podobných situacích v budoucnu.