Možná už i vy jste slyšeli o tom, že někdo z vašich příbuzných používá do svého bazénu chlornan sodný. Není se také čemu divit, jelikož je naprosto skvělý. Kromě toho také vychází z dlouhodobých zkušeností. Náš dnešní článek novinky eshop.techneco chlornan sodný, je přesně něco pro vás.
Ještě před tím, než začal sloužit jako přípravek do bazénu, se používal jako bělidlo. Používal se nejčastěji na textilie, které byly z bavlny nebo polyesteru. Setkat jste se s ním ale mohli také při výrobě papíru.

nafukovací míč

První taková výroba roztoků byla uskutečněna v 18. století. Jako první byl roztok, který nesel název Eau de Javelle. Díky tomu vzniklo dezinfekční činidlo. V České republice se tento roztok využívá až dodnes. Není se také čemu divit. Každý si jej stále jen pochvaluje.
Na trhu seženete v dnešní době takové přípravky, které tvoří skupinu chlorových přípravků, které jsou velmi oblíbené a to díky své účinnosti a také ceně, která je více než příznivá. Cena je nastavená tak, aby odpovídala kvalitě. Chlornan je považován za klíčovou složku v přípravcích, jako je například Savo.
Přípravky, které jsou na bázi chlornanu sodného, se velmi liší. Při stabilizaci se ale pohybuje okolo 15%.

bazén s atrakcí

Stabilizovaný chlornan se nejčastěji používá pro úpravu bazénové vody a to v automatických systémech, které samy dávkují do bazénové vody množství přípravku, které je potřeba.
Princip fungování některých přípravků je pro nás stále záhadou. Tím, že na sebe působí sloučeniny, které mají obsah aktivního chlóru, dochází k oxidaci v jednotlivých buňkách a vznikají tak organické sloučeniny, které jsou pro buňky toxické. I když chemie zrovna nepatří k oblíbeným předmětům žáků základních škol, jedná se o podstatu všech přírodních dějů, které se neodehrávají pouze na naší planetě, ale také ve vesmíru.
Chlornan sodný byste do vašeho bazénu měli začít používat i vy. Proč? Protože se jedná o nejlepší volbu, kterou můžete učinit. Udělejte to ještě dnes. Sami uvidíte, že nebudete litovat.