Víte, jaká barva v interiéru je velkým trendem posledních let? Přece šedá! Takže v případě, kdy chcete jít s dobou a zařídit svůj byt tak, aby byl krásný, moderní a trendy, tak byste na šedou barvu rozhodně neměli zapomenout!
Nicméně není šedá jako šedá. Rozhodně nejde o to, aby to u vás doma vypadalo jako v myší díře. Aby krása takové barvy vynikla, je potřeba ji spojit s luxusem a dodat jí potřebný lesk. Třeba tak, že pro vybavení svého interiéru zvolíte šedé luxusní materiály na úrovni. Takovým materiálem může být třeba kámen.

pracovní deska


Kámen má krásnou šedou barvu přirozeně od přírody, a když budete vybírat pečlivě, můžete mít takový, který bude mimo šedé barvy vynikat i nádhernými odlesky, které prostor pozvednou ještě o úroveň výš. Kámen jako takový můžete v interiéru využít na mnoho ploch, třeba na schodiště, obklady stěn, barový stolek, do koupelny anebo do kuchyně. A pokud jde o kuchyni, tak právě kámen je ideální materiál ke zhotovení pracovní desky ke kuchyňské lince anebo na tak zvané záda kuchyně. Zkrátka výběrem kamene nikdy nešlápnete vedle, a samozřejmě je k dispozici i v jiných barevných variantách (bílá, béžová, černá) – to pro případ, že fandíte jiné barvě anebo světlému provedení místností.

sporák

Měli byste vědět i to, že i kámen má své alternativy, které jej co do krásy mohou spolehlivě zastoupit, a co do kvality jsou překvapivě ještě lepší. Řeč je o umělém a technickém kameni. Oba dva typy materiálů tvoří z velké části přírodní drcené kamenivo spojené pryskyřicí. Technický kámen je skutečnému broušenému kameni podobný ještě více než ten umělý, a navíc u něj můžete očekávat ty nejlepší vlastnosti – není nasákavý, nedrží se jej skvrny, nepřejímá pachy, je chemicky i mechanicky vysoce odolný a dobře snáší i prudké změny teplot. Jedná se tedy o ideální materiál do kuchyně a můžete jej mít i v moderní šedé barvě!