Víte o tom, že existuje chytrá gastronomie? V mnohých ohledech by se dalo říci, že se navrací zpátky. To ale jen v případech, že budete používat osvědčené kuchařské principy, které fungují již po několik staletí. Chytrá gastronomie navíc využívá technologických vymožeností, které dnešní svět dokáže nabídnout. Pokud se i vy považujete za chytrého restauratéra, pak je více než pravděpodobné to, že budete schopni podnikat nejen zodpovědně ale také efektivně a úspěšně.
hovězí maso
Nejdůležitější je v gastronomii ničím neplýtvat. Snaha neplýtvat by měla být samozřejmostí každého kuchaře. Velká spousta restaurací dokazuje, že využívat se dá opravdu vše.
Navíc se nejedná ani o snahu šidit zákazníky a skrývat v pokrmech odpad. Každá surovina si zaslouží být zpracovaná až do posledního kousku. Může být i dobrým zdrojem. Právě neplýtvání je cesta, díky které můžete ušetřit velké množství peněz.
Důležitá je ale také blízkost. Nejen blízkost surovin, dodavatelů, místa ale i historie je velmi důležitá. To, v jaké lokalitě své služby nabízíte je také velmi důležité. Jedná se o naprostý základ.
Chytrá gastronomie pracuje v rámci kalendářního roku, ročních období či dostupnosti. Nejméně štědrá je zima, a právě proto je potřeba chytrého skladování, zavařování, fermentování apod.
vařečky u talíře
Určitě jste si všimli, že už i do gastronomie začínají pronikat chytré technologie. Pronikají ve velkém a úspěšně mění a usnadňují každodenní provoz. Nenechte se ale mýlit, protože obklopení se takovými vymoženostmi může vyústit ve větší časový a energetický provoz. Je tedy více než důležité si vybírat takové stroje, které jsou minimálně cíleny na potřebné vybavení, šetření času a zvyšování efektivity.
Takovým trendem v posledních letech je využívání eko systému podniku, přes který je možné ohlídat dění. Cílem těchto systémů je ušetřit podnikateli jeho drahocenný čas, peníze ale i zefektivnit práci jeho týmu.
Opravdu se dá v tomto odvětví podnikat a to nejen chytře, ale také výhodně a to pro všechny strany.