Chcete-li během koupání v bazénu dokonalý komfort, neměli byste myslet pouze na čistotu vody, ale zároveň i na její teplotu. Tu lze zvednout překvapivě snadno.

Zajistí čistou a tepou vodu

Majitele rodinný domků mají před lidmi bydlícími v řadových domech mnoho výhod. A jednou z nich je i možnost pořízení si vlastního bazénu. Samozřejmě si můžete říci, že na to rozhodně každý nemá a částečně budete mít pravdu. Klasický zapuštěný typ je opravdu docela drahý, a to i dnes, kdy jsou bazény nejlevnější v historii. Ovšem v případě, že své peníze investujete do nadzemního modelu, nemusíte se bát, že by vás to stálo i kalhoty. Tyto bazény se dají pořídit takřka za hubičku. I to je důvod, proč na českých zahradách rostou jako houby po dešti.

Bazénová voda

Bazén jako takový je rozhodně super investicí, hlavně tedy v létě. Ale nejedná se o jedinou investici. Krom mnoha drobností se totiž budete muset postarat i o čistotu a do jisté míry i do teplotu vody. A k tomu slouží různě drahá příslušenství, do kterých je potřeba vrazit nějaké peníze.

Čistota vody

Základem je rozhodně udržovat vodu v bazénu co nejvíce čistou. K tomu vám mohou pomoci různé chemické prostředky, které fungují jako dezinfekce a veškerou špínu eliminují. Nejčastěji se používají chlorové přípravky, ale ty nejsou jedinou bazénovou chemií na trhu. Své podporovatele mají rovněž mořská sůl, potažmo přípravky na bázi kyslíku. Nejsou sice tak populární jako chlór, jelikož je jejich cena přeci jen o něco vyšší, ale co do účinnosti se mohou s chlórem směle rovnat. A navíc žádným způsobem nedráždí pokožku, což je příjemný bonus.

Plavec

Teplota vody

Čistotu vody můžete zajistit třeba i za pomocí solární plachty https://www.chlorito.cz/solarni-plachty. Jedná se o vysoce užitečný doplněk, který se vám bude jistě hodit. Navíc to není položka, která by byla kdovíjak drahá. Plachta má tu výhodu, že může zároveň fungovat jako štít před nečistotami i jako ohřívač vody. Tu při správných podmínkách dokáže zahřát až o několik stupňů. Je však zapotřebí, aby svítilo slunce. Bez toho není zrovna efektivní.