Napadlo vás někdy, že byste změnili svůj život tak, že by se takříkajíc obrátil naruby? Odejít z města a žít mimo přelidněné zóny plné bláznivých akcí, nesnesitelného hluku a chaosu, smogového oblaku a dalších projevů lidí, co jsou zasaženi civilizačním stresem? Odstěhovat se do venkovské nebo přímo rekreační oblasti a do měst zavítat jen příležitostně na nákupy nebo za prací?

sedmikrásky na zahradě

Lidé, kteří celý život žijí na venkově, a občas navštíví město, jistě dovedou ocenit výhodu jejich příbytků, které jsou více sladěny s přírodou, a kde bývají i lepší mezilidské vztahy. Zejména v horských oblastech a méně zalidněných lokalitách si pobyt ve svém vlastním domě dokážete užít na maximum.

Jizerské hory

Mobilní dřevostavbamobilní domy TOP mobilní domy nejsou ničím novým, ale přece jen se jejich konstrukce a technologie výroby za posledních dvacet let výrazně změnila. Především se v naší zeměpisné šířce hovoří i celoročních, zateplených objektech, které klasický sezónní mobilheim ani nepřipomínají. Jsou to sestavované stavby o váze nad pět tun, které se od běžných dřevostaveb liší hlavně tím, že se hotové převáží na místo určení na speciálním návěsu a pokládají se na podloží jeřábem. Mají zateplené stěny, podlahy i stropy, dvojitá skla v oknech a vyřešené vytápění tak, aby byl pobyt uvnitř velmi komfortní. Dispozičně připomínají obvykle dvoupokojový byt, se vším potřebným vybavením, a kdo vás v takovém objektu navštíví, na první pohled vůbec nemusí poznat, že se jedná o mobilní objekt.

Kam vás srdce táhne – když už jsme tu zmínili venkovské lokality pro umístění mobilních staveb, v případě zájmu o některou z nich nebude pro vás nejobtížnějším úkolem vybrat z nabídky mobilní dřevostavbu, co vás nejvíce osloví, ale zvolit si místo, kam ji postavit. Rádi bychom vám připomněli, abyste vybírali srdcem, nejen rozumem, a využili k tomu také podrobné mapové podklady lokalit, které stojí alespoň za úvahu. V Česku je jich celá řada a namátkou vám můžeme doporučit Třeboňsko a dolní tok Lužnice, okolí Berounky mezi Plzní a Nižborem, Novohradské hory, Českou Kanadu, Českou Sibiř, Lužické hory nebo Vysočinu.