Jedním z největších životních štěstí je, když se nám narodí zdravé dítě. Mnoho rodičů ale to štěstí nemá. A pak se ptají sami sebe, jestli pro to udělali opravdu maximum. Jestli někde neselhali.
·        Tak, jako nemůžete zabránit vzniku Downova syndromu, nemůžete zabránit ani tomu, kterému se říká Williamsův syndrom.
·        Za oběma těmito handicapy stojí genetika. Prostě se jeden chromozom „zblázní“ a způsobí nenapravitelné škody.
novorozený marod
Williamsův syndrom je neléčitelná odchylka od normálu.Jedním z příznaků, který může hned po porodu na tento problém poukázat, je potíž se srdcem. To je velký problém. Každé miminko projevuje svou nespokojenost pláčem. U takto nemocného miminka je nebezpečí, že se tím bude jeho srdce více zatěžovat. A zabránit malému dítěti v pláči je opravdu nadlidský výkon.

Jejich citlivá duše miluje hudbu

Děti s tímto postižením mají charakteristický vzhled, ve kterém dominují větší rty, zuby od sebe a zploštělý nos. Jejich vývoj je oproti ostatním dětem pomalejší. Není to ale důvod, je z výuky vyřazovat úplně. Pokud je to možné, je potřeba jim sestavit individuální výukový plán, který budou zvládat. Děti s Williamsovým syndromem sice vyžadují zvýšenou zdravotní péči a podporu, ale v podstatě mohou dělat téměř totéž, co jejich zdraví vrstevníci.
o   O lidech, kteří trpí touto vadou, se říká, že mají kladný vztah k hudbě.
o   Rodiče, kteří mají s tímto postižením u svých dětí zkušenosti, to potvrzují.
otec, matka a mimčo
Je tedy určitě potřeba takové dítě podpořit v tom, co mu dělá radost, protože pak bude spokojenost v celé rodině. Odborníci a dětští psychologové radí, aby rodiče nezůstávali s těmito problémy sami. Určitě nejsou jediní, koho tato situace postihla. Na internetu jistě existuje nějaké centrum, kde Vám poradí, kam se obrátit pro radu a pomoc. A také, kde se sdružují rodiče dětí s tímto syndromem.