Celým jménem se slavný herec jmenuje Pierre Richard Maurice Charles Leopold de Fays. Ano, slavný blondýn s černou botou je aristokrat. Proto rodina nebyla zvlášť nadšena, když se pokračovatel rodu rozhodl, že se z něho nestane ani právník a ani lékař. A nebylo divu, že s tím nesouhlasili. Rodina zámožného průmyslníka a kabaretiér, který objíždí štace s groteskami? To opravdu nějak nešlo dohromady. Brzy si ho všiml film a Pierre dostal svou malou roli.
·        Měl hrát bezvýznamného parašutistu.
·        Takovou tu figurku, která měla zaplnit místo na plátně.
sedící posluchači
On ji ale pojal svým nenapodobitelným způsobem a vše v tu chvíli vyhrál. V duchu roztomilých popletů napsal sám svůj scénář k filmu, který sám i režíroval. Jmenoval se „Roztržitý“.

Úspěch po celý život

Rok 1970 proměnil odpadlého aristokrata v uznávanou filmovou hvězdu. Určitě si každý pamatuje komedie, u kterých se nešlo nesmát.
§  Velký blondýn s černou botou.
§  Hořčice mi stoupá do nosu.
§  Jsem nesmělý, ale léčím se.
Byly to zatím nenáročné komedie, které posunuly Pierra zase o kousek dál. Film „Hračka“, který byl natočen roku 1976, měl být mnohem vážnější. Přesto, že se jednalo o vážnou myšlenku, která se zabývala vlivem bohatství na charakter člověka, byla to i velká legrace. Film byl natolik úspěšným, že je dodnes ceněn jako jeden z jeho nejlepších. Dlouho byl Pierre na plátně jako jediná hvězda. Pak do svých filmů přijal za partnera drsného Gerarda Depardieu. A byla to opět trefa do černého. Nesourodá dvojice zazářila ve filmech
§  Kopyto.
§  Otec a otec.
§  Uprchlíci.
klapka při natáčení
Možná by se mohlo zdát, že o potrhlého Richarda nebudou mít ženy zájem. Opak byl pravdou. Ale své povinnosti k rodu dostál až ve svých čtyřiceti letech, kdy se oženil a zplodil dva syny. I oni podědili umělecké sklony. Jsou z nich skvělí hudebníci. Dnes žije slavný herec na své usedlosti, kde pěstuje víno.