Většina lidí ráda cestuje. Většina lidí se vydává na cesty s cestovními kancelářemi. Je to bezpečnější a komfortnější. A také dražší a méně zajímavé. To si myslí ti, kteří raději cestují na vlastní pěst. Důvodů je celá řada, ale ty hlavní jsou ty, že do dané destinace se zájezdy zkrátka nepořádají, nebo jsou příliš drahé, nebo je program zájezdu pro mnohé lidi zkrátka neakceptovatelný, protože vytvořit si vlastní plán je vždy lepší. Už samotné plánování totiž patří k cestě, a proč byste se o to měli ošidit. Je ovšem pravda, že není dobré a ani bezpečné, aby člověk cestoval sám. A ti notoričtí cestovatelé, kteří vyrazí na cestu třeba jen s malým batohem a platební kartou, často nemají příliš velkou podporu svého okolí. Jejich nejbližší zkrátka a dobře nemají chuť se vydat na cestu plnou dobrodružství. Co teď.
kola u cesty 

Prostě spolucestujeme

Jeden webdesignér a vášnivý cestovatel si všiml, že na internetu, kde snad nic nechybí, existuje jedna skulinka. Nabídka spolucestování. Respektive na různých cestovatelských webech se sem tam i nabídka či poptávka po spolucestování objeví, ale jedná se spíše o okrajovou záležitost.
rybářské lodě
A tak výše zmíněný mladík vytvořil webové stránky, Spolucestujeme, které jsou určeny výhradně na spolucestování. Žádná destinace není tabu. Pokud hledáte parťáka nebo parťáky (i ve dvou to nemusí být v některých lokalitách bezpečné), tak můžete si podat inzerát s požadavky termínu a destinace. Případně se můžete podívat, zda někdo už nepoptává někoho, kdo docela odpovídá Vašemu profilu.
Jedná se nepochybně o velmi užitečnou pomůcku, kterou ocení právě lidí, kteří rádi cestují po vlastní ose. I když jsou někteří lidé introverti a cestují opravdu raději sami, měli by si uvědomit, že nikdy nemohou vědět, co se může stát a proto není vhodné vyrážet na daleké a dlouhé cesty bez dalších osob.