Vsadím se o cokoli, že se již nemůžete dočkat a netrpělivě sledujete hodinky neb kalendář a neskutečně se na to těšíte. Neříkejte že ne.
Nu, pokud skutečně existují na světě lidé, kteří se k zubaři netěší, je to jejich chyba. Myse budeme věnovat těm, co tam již jsou.Vady chrupu
Ono se totiž může stát, že se tomuto sadistovi, pardon, stomatologovi, nebude líbit poloha vašich zubů. Stává se to zejména u těch mladších pacientů. Zubař sám s tím nic neudělá, a proto vás odešle, respektive doporučí návštěvu jiného lékaře a jeho pracoviště. Tím může být klidně třeba ortodoncie Praha. Nebo prostě ortodoncie kdekoli v republice. Těchto odborných, a lze s klidem podotknout, že vysoce odborných, pracovišť je u nás v republice dost. Co taková návštěva obnáší?
Není třeba se obávat. Vytloukání jednoho zubu kladivem a majzlíkem zde nehrozí. Specialista jen bude rovnat váš chrup tak, aby byl naprosto dokonalý a měl ten správný skus, když vaše zuby nejsou v optimální poloze. Ono totiž nemusí jít jen o ten přirozený, přírodní posun, ale třeba i po úrazu a podobně.
Cílem a účelem je to udělat vše tak, aby byly pravidelné zubní oblouky ve správné poloze vůči sobě navzájem a v harmonickém vztahu vůči vašim měkkým tkáním, ale také především celému obličeji. Prostě abyste vypadali k světu a svým křivým chrupem neděsili okolí.Pomůcky k čištění zubů
Hlavním pomocníkem těchto specialistů jsou pak tedy rovnátka. Oni sami zvolí ty nejvhodnější, a také vysvětlí, jak s nimi zacházet. Není to nic složitého, pokud se pacient vyvaruje rizikových činností. Například návštěva vesnické zábavy a rýpnutí do někoho z místních mládenců může mít za následek rvačku a chrup dotyčného pacienta by v tomto důsledku mohl doznat jistých změn. I když by své vyražené zuby našel, esteticky jistou dobu jeho chrup vypadat nebude a léčba může začít znovu.
Návštěva ortodoncie je v podstatě záležitostí jedince a následně několika odborníků.