Náš život je velice pestrý a různorodý. Jeho součástí jsou peníze, které nás provází celým životem. Jsou peníze opravdu tak důležité? Slyšel jsem zajímavý názor, že nás peníze ovládají a stali jsme se jejich otrokem. Jsme velice konzumní společností, která staví blahobyt na první míst před vším ostatním. Určitě souhlasí s názorem, že jsem moc zaměření na materiální věci a s tím samozřejmě souvisí i touha po velkém bohatství. Pokud totiž nebudeme mít dostatek peněz, tak si nebudeme moci dovolit vše to, co chceme. Ano, peníze hrají v našem životě opravdu velkou roli. Je otázkou, jestli je to dobře nebo ne. Patřím k lidem, kteří tvrdí že ne, protože jsou mnohem důležitější věci.
peníze na důchod
 
Pokud máte dostatek peněz máte jednodušší život, to je jasné. Proč si to myslím? Jen si představte, že vyděláváte nějakou pořádnou částku peněz. Nemusíte se v obchodě při nákupu potravin dívat na to, co kupujete a za kolik. Zkrátka všechno, na co máte chuť si můžete koupit, není zde žádné počítání peněz. Stejné to platí i v případě dovolených, které si lze dopřát vždy, když chcete. Můžete si pořizovat značkové oblečení, parfémy, luxusní nábytek i elektroniku. Nesmí chybět ani pořádné auto, aby bylo vidět, že na to máme. Dle mého názoru je nesmysl se stát otroky peněz! Člověk si na sebe nakládá víc a víc práce. Většinou dopadne dost špatně, protože se jednoho dne zhroutí, tělo zkrátka řekne dost. Vím, o čem mluvím, protože tohle zažívám také.
sedmset na šňůře
 
Dá se fungovat bez peněz?
Zajímavá otázka, kterou jsem slyšel od více lidí. Člověk nemůže být bez finančních prostředků, protože musí něco jíst, pít a také někdy bydlet. Problém je v tom, že každý člověk má hranici, kdy mu finanční prostředky stačí naprosto jinou. Někdo nebude spokojen, ani když bude mít půl milionu na účtu.
počítání hotovosti
Je potřeba si uvědomit, že pokud dokážeme uspokojit základní životní potřeby, tak se máme dobře. Nestávejme se otroky peněz, je to zbytečné. Berme finance jako součást našeho života, bez nich to nejde, ale někdy je to s nimi ještě horší. Musíte si pak dávat pozor i na své kamarády, a dokonce i rodinu, aby vás nechtěli využít.

1.7/5 - (10 votes)