Přemýšleli jste, že byste si udělali výlet do Dubaje? Krásné město, které dokáže nemálo fascinovat. Jde o metropoli, která žije z prodeje ropy, což jde znát již na první pohled. Protože jde o město zajímavého vzezření, vydává se do těchto končin opravdu mnoho lidí. Pokud mezi ně patříte i vy, určitě vás zajímá, co by se stalo, kdyby došlo ke zrušení letu. To občas může skutečně nastat, a to i u známých a zavedených leteckých společností, jako je Emirates. Právě tato letecká společnost provozuje na trase Praha–Dubaj přímou leteckou linku, kterou lidé využívají nejenom pro cestu do tohoto města, ale ještě častěji při cestování asijských zemí, kdy v tomto městě je pouhý přestup.

Airbus A380 společnosti Emirates

Nenechejte možnost kompenzace jen tak ladem

Byla by škoda přijít o peníze, které můžete jednoduše získat, když se stane, že vaše letadlo vůbec neodletí. U významné společnosti, jako je právě Emirates, dochází ke zrušení letu jen málokdy, ale i zde může nastat. Mnohem častější je to u nízkonákladových společností, mezi které patří Smartwings nebo Fly Dubai. Samozřejmostí jsou pak zrušené lety u české společnosti ČSA.
Ať už má jakákoliv společnost problém a její vliv zapříčiní to, že neodletí, nezapomínejte na možnost kompenzace. Nárok na vrácení peněz vzniká zejména při odborových stávkách nebo jiných personálních problémech společnosti, o čemž také hovoří článek . V tom se můžete dozvědět, co je nutné učinit pro to, abyste mohli své peníze nebo jejich část dostat zpět, pokud se stane, že nebudete moci odletět.
Nenechejte se však zviklat. Dubaj je úžasná, o čemž vás může přesvědčit mnoho důvodů:

Pohled na Burdž Chalífu

  • Nejvyšší budova na světě
  • Umělé ostrovy
  • Průzračně čisté moře
  • Vysoká míra bezpečí
  • Největší nákupní středisko na světě
  • Lyžařská sjezdovka uprostřed města