Elektro deníček – DAY ONE JOURNAL
 
·         Psaní deníčku není otázkou jen minulosti, ale spoustu mladých lidí si píše deníčky i v této moderní a dalo by se říci přetechnizované době. A nemusí to být papírový notýsek se zámečkem, který stejně každý otevře ale moderní způsob v podobě aplikace DAY ONE.
·         Tato moderní aplikace vhodná pro různé poznámky, zápisky a také právě na psaní deníčků, je neustále aktualizovaná a přibývají v ní nové funkce a možnosti.
·         Aby do aplikace nemohly proniknout cizí oči, je chráněná heslem nebo otiskem prstu.
·         Jednotlivé záznamy můžeme doplňovat o další texty, přiřazovat aktuální polohu, počet ušlých kroků v ten den, právě panující počasí, aktuálně poslouchanou hudby, až deset fotografii za jeden den, různé připojené štítky a mnoho dalšího a to pomocí aplikace většinou automaticky, což klasický deníček neumožňuje.
·         Největší výhodou je ale samotné vyhledávání. Stačí zadat text či vybrat štítek a hned uvidíte příspěvky vyfiltrované podle vašich kritérií.
·         Data v deníčku jsou synchronizována, takže o ně nepřijdete, ani pokud zakoupíte nové zařízení. Navíc jednotlivé části nebo celý deníček můžete transportovat do souboru PDF.
skupiny lidí
 
Týmová komunikace – SLACK
 
·         Jedná se o komunikační nástroj pro malé i velké týmy, který umožňuje uživateli založit komunikační skupinu, přizvat do ní spolupracovníky a řešit v ní různé problémy. Ty jsou zařazeny do rozličných kanálů, v nichž lze označovat uživatele k přímé konverzaci, kterou potřebujete.
·         Verze zdarma se pouze omezuje na počet interakcí za měsíc a na to, že pokud chcete v rámci aplikace někomu zavolat, můžete tak učinit jen jedné osobě. Skupinové hovory jsou zpoplatněny.
 zmuchlaný papír
Pro spisovatele – BEAR
 
·         Tato aplikace se hodí pro ty, kteří hodně cestují a na cestách potřebují sepisovat obsáhlé romány.
·         Text je díky různým možnostem formátování velmi přehledný a dobře čitelný a umožňuje vkládání obrázků z vaší galerie.
·         Záznamy lze exportovat jako PDF, TXT, HTML, DOCX nebo JPEG.