Máte starosti, kam uložit větší částku peněz? Takové starosti Vám mohou ostatní jen tiše závidět.A abyste o ně nepřišli (například prostřednictvím někoho, kdo svou závist nezvládl), je potřeba je někam uklidit.

–         Slamník ani hrníček s pokličkou asi nebude to pravé.
–         Není to bezpečné a také tu peníze jen leží a nic z nich nemáte.
·        Snad jen dobrý pocit.

zlato
Pokud ho chceme ještě maličko vylepšit, půjdeme investovat. První, co mnohého movitého napadne, bude investice do zlata. Ačkoliv v nedávné minulosti byla cena zlata tak trochu jako na houpačce, přeci jen je to pořád jistota. Zlato se asi nikdy nestane bezcenným kovem. Do zlata se vyplatí investovat v případě, že Vám jde o dlouhodobější uložení peněz. Alespoň po dobu pěti let.
Do zlata můžete investovat dvěma způsoby.

a)      Investice do cenných papírů – získáte certifikát o nákupu tohoto drahého kovu. Popřípadě se můžete stát akcionářem společností, které se na těžbu zlata specializují.
b)      Nákup fyzického zlata.I tady je více možností. Můžete mít v trezoru
–         zlaté mince
–         pamětní medaile
–         šperky
–         slitky – klasické zlaté cihličky.
V druhém případě se ale opět jedná o ležící majetek.

Investovat se dá snad do všeho

Není Vám zlato sympatické? Nevadí. Investovat můžete i do jiných komodit.

–         stříbro
–         drahé kamení
–         ropa
–         uhlí
–         cukr
–         bavlna
–         obilí
–         potraviny.

finance

Na investování do zmíněných komodit nemusíte mít horentní sumy.Postačí menší investice. Je ale potřeba mít dostatek zkušeností. Radaje lépe se obrátit na odbornou investiční společnost. Dostatek finančních prostředků naopak potřebujeme u nákupu dluhopisů. Tyto cenné papíry můžete získat na burze prostřednictvím obchodu s cennými papíry. Pokud budete investovat do pětiletých spořících státních dluhopisů, můžete předběžně počítat s úrokem ve výši šesti procent.