Rekvalifikační kurzy nejsou jen určeny pro nezaměstnané osoby, ale jsou přístupné pro veřejnost. Rovněž v rámci rekvalifikačního kurzu se nejdná jen o získání dovednosti na počítači nebo získání řidičského oprávnění skupiny D,.tj řidičský průkaz na řízení autobusu. Rekvalifikační kurzy zahrnují širokou škálu nabídky, od základu účetnictví, přes specifické dovednosti na počítači, jako je například program AutoCad apod. Stejně tak lze absolvovat rekvalifikační kurz na kosmetičku, kadeřnici, kuchaře či číšníka, atd.

aplikace online

Jak pomůže stát nezaměstnaným s rekvalifikací?

Nezaměstnané osoby registrované na úřadu práce mají nárok na absolvování a proplacení rekvalifikačního kurzu. Samozřejmostí je, že musí splnit určité podmínky pro zařazení do kurzu. Podmínkou je být v evidenci úřadu práce registrovaný jako uchazeč či zájemce o zaměstnání. Vše se poté posuzuje individuálně. Konečný verdikt má stanovená komise, která rozhodne o tom, kdo splňuje podmínky a je vhodným adeptem pro absolvování rekvalifikace.

prezentace ilustarce

Jaký rekvalifikační kurz si lze vybrat?

Pokud jste v evidenci na úřadu práce, vše se odvíjí na základě individuální konzultace s odborným pracovníkem a rovněž s aktuální nabídkou kurzů, které má úřad práce k dispozici. Pokud chcete absolvovat rekvalifikační kurz na vlastní náklady, tj. bez příspěvku neboli proplacení úřadem práce, je pak možnost mnohem obsáhlejší a výběr pestrý. Vše zejména záleží na vás, jaký kurz chcete absolvovat. Na internetu stačí vyhledat bližší údaje, termíny, místo konání a samozřejmě i cenu za absolvování rekvalifikačního kurzu.

Rekvalifikační kurz může absolvovat každý občan. Neustále roste zájem i ze strany starších spoluobčanů, ať už je to v rámci posunu důchodové hranice, nebo vlastní zájem a potřeba. Oblíbené jsou počítačové kurzy. O tom, že čeští senioři mají přehled o dění na internetu a využívají počítačové dovednosti nelze nikterak pochybovat.

Kurzy pro začátečníky i pokročilé

Není potřeba zbytečných obav. Při výběru máte možnost volby. Převážná většina kurzů je adekvátně rozdělena. Kurzy pro začátečníky se týkají především úplných začátečníků či laiků, kteří nedisponují znalostmi. Kurzy pro pokročilé jsou spíše orientované pro rozšíření dosavadních dovedností a znalostí v daném oboru. Po absolvování kurzu pro začátečníky i pokročilé vždy občan obdrží osvědčení o absolvování rekvalifikačního kurzu mající celostátní platnost. Některé mají platnost ve všech zemích Evropské unie.