Ne každý sportuje jen proto, aby nějaké to kilo zhubl, lidé chtějí sportovat také pro radost, a vybraný sport je musí bavit, takže pokud víte, že in-line bruslení pořád dokola, když to přitom ani neumíte, není nic pro Vás, nebo kolektivní cvičení ve fitness centru, kde je to často jen o tom, kdo má lepší oblečení na cvičení, není nic pro Vás, a navíc máte kamaráda, kamarádku, partnera či partnerku, který je na tom stejně, zkuste se naučit tenis. Ano pokud si někdo představuje, že bude mít doma tenisového šampióna, je třeba začít ho učit hrát od dětství, ale pokud chcete hrát rekreačně a pro radost ze hry, není nikdy pozdě se ho naučit.
tenisový míček na raketě
1)     Při tenisu je důležitá koncentrace, míč létá opravdu vysokou rychlostí, takže vybavovat se při této hře s někým dalším opravdu nestihnete.
2)     Budete potřebovat kvalitní sportovní boty.
3)     Dále budete potřebovat samozřejmě raketu a míčky, míčky si můžete rovnou koupit, ty tolik drahé nejsou, pro začátečníky se nedoporučují ty klasické žluté, jaké známe všichni, ale barevné, protože jsou pomalejší, raketu Vám za poplatek na většině kurtů ze začátku půjčí, není to levná záležitost, a pokud si nejste jistí, že Vás tento sport bude bavit, do začátku si jí tedy kupovat nemusíte.
4)     Pokud se však pro koupi rozhodnete, raketa musí mít správné rozměry – rám rakety nesmí mít celkovou šířku větší než 31,75 cm a raketa nesmí být delší než 73,66 cm, u začátečníků a lidí, kteří hrají jen pro radost, se to samozřejmě nebere tak úplně doslova, ale pamatujte na to, pokud by se Vám opravdu začalo dařit, a pustili byste se do nějakého turnaje.
5)     Základní postoj při tenisu – stojíte vzpřímeně s mírně pokrčenými koleny, váhu držíte na špičkách, tak můžete rychleji reagovat, vždy po odpalu je nutné vrátit se doprostřed kurtu, abyste mohli reagovat na míček, ať přiletí z jakékoli strany.
tenisová raketa a tenisový míč
6)     Úplně nejlepší pro začátek je pinkat si s míčkem jen pálkou, buď o cvičnou stěnu, která je součástí každého kurtu, nebo jen tak na pálce, abyste si zvykli na držení pálky.
7)      Pokud si nejste vůbec jistí držením rakety, ani svým postojem, můžete si zaplatit na jednu hodinu trenéra, který Vám ukáže základní postoj, držení rakety, a také Vám vysvětlí pravidla.